wyszukiwanie zaawansowane
STRONA GŁÓWNA » Informacje przydatne przy wyborze szlabanu
Kategorie

Informacje przydatne przy wyborze szlabanu

Sposoby sterowania szlabanem parkingowym CAME
  • przycisk - może znajdować się w portierni lub budce ochrony                                              Przy pomocy przycisku sterowania szlabanem może otworzyć lub zamknąć szlaban, to rozwiązanie może być stosowane, gdy do przycisku powinna mieć dostęp tylko osoba obsługująca szlaban. Wówczas tylko ta osoba decyduje o tym kogo wpuszcza na teren zamknięty i kto może wyjechać. W ofercie posiadamy specjalne przyciski do zastosować przemysłowych.
  • pilot radiowy - najczęściej wybierana i najwygodniejsza forma sterowania szlabanem . Każda osoba która posiada pilota do szlabanu, może za pomocą jednego z przycisków na pilocie otworzyć i zamknąć szlaban. W przypadku pilotów kilkuprzyciskowych powstaje możliwość sterowania innym szlabanem. Istnieje możliwość zastosowania sterowania radiowego z indywidualnym kodem. Jest to rozwiązanie bardzo przydatne przy np zagubieniu pilota ( istnieje możliwość usunięcia konkretnego pilota)
  • karta zbliżeniowa - zastosowanie tej metody wymaga zainstalowania kolumny pod czytnik kart, tak aby kierowca bez konieczności wychodzenia z samochodu mógł zbliżyć kartę do czytnika, dlatego może być stosowany wyłącznie wówczas gdy szlaban obsługuje tylko jeden kierunek ruchu: wjazd lub wyjazd. Karta zbliżeniowa to plastikowa karta wielkości karty kredytowej. Aby otworzyć szlaban należy ją zbliżyć do czytnika kart zbliżeniowych, który  uprawniona karta umożliwi wpuszczenie lub wypuszczenie użytkownika. W ofercie posiadamy różne karty: bliskiego zasięgu (wymaga wyciągnięcia ręki z samochodu i zbliżenie do czytnika) lub dalekiego zasięgu ( odczyt karty z odległości 1-6 m.) W przypadku czytników dalekiego zasięgu można zastosować specjalne naklejki do przyklejania na szybę.
  • zamek szyfrowy/ szyfrator: możemy zastosować tak samo jak karty zbliżeniowe tylko wówczas gdy mamy do czynienia z szlabanem obsługującym tylko jeden kierunek ruchu. Zmuszeni jesteśmy wtedy zainstalować kolumnę pod czytnik kodów, aby kierowca bez konieczności wychodzenia z samochodu mógł wpisać swój kod. Niestety takie rozwiązanie ma też minusy, ponieważ jeżeli nieuczciwy użytkownik przekaże swój kod innym osobom spowoduje, że w rzeczywistości nie ograniczymy ruchu dla osób nieuprawionych.
  • stacyjka kluczykowa - może być montowana w obudowie szlabanu, na budynku lub na kolumnie przed szlabanem.
  • pętla indukcyjna - służy do automatycznego otwierania szlabanu po najechaniu pojazdu      Może być zamontowana na wjeździe jak wyjeździe z parkingu.                           Zastosowanie np dwóch pętli umożliwia automatyczne opuszczanie szlabanu po przejechaniu samochodu. Pętla indukcyjna działa tylko na ciała metalowe np samochody,motory, nie reaguje na przechodniów. Pętlę przy nawierzchniach betonowych i asfaltowych układa się w naciętych piłą rowkach o szerokości 4 mm, a wycięcie uzupełnia się specjalną masą elastyczną. Przy nawierzchniach z kostki betonowej pętlę układa się bezpośrednio pod kostką Zaleca się montaż pętli przed wykonaniemm nawierzchni.
  • urządzenia parkingowe:
- żetoniarka - możliwość wjechania lub wyjechania po wrzuceniu żetonu lub monety
- kasa automatyczna - wydaje bilel wyjazdowy po opłaceniu pobytu na parkingu
- bileterka wjazdowa - otwiera szlaban na parking po odebraniu wydrukowanego biletu;
- terminal wyjazdowy - otwiera szlaban po zeskanowaniu opłaconego biletu


 
Posiadając urządzenia parkingowe, mamy możliwość tworzenia róznych wariantów obsługi parkingu, np:
- wjazd po opłacie/wyjazd samoobsługowy,
- wjazd samoobsługowy/wyjazd po opłacie,
- wjazd z pobraniem biletu lub karty/wyjazd po opłaceniu.


Zakup szlabanu w naszej firmie to gwarancja iż, nasi fachowcy i doświadczeni pracownicy pomogą wybraż i zamontować rozwiązanie dopasowane do Państwa potrzeb.

Przejdź do strony głównej
Sklep internetowy shopGold
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu